Републичко такмичење из солфеђа и теорије музике

На 30. Републичком такмичењу из солфеђа и теорије музике које је одржано 19. и 20. новембра у Београду,  наши ученици средње школе, из класе професорке Теодоре Грковић освојили су следеће награде: Огњен Милојковић, 4. разред СМШ, I награда из солфеђа, 95,16 поена; Матија Милић, 3. разред СМШ, I награда из теорије музике, 95 поена; Матеја […]

Такмичење дувача Lady wind

На VII међународном Lady wind фестивалу који је одржан 20.11. 2022. у Народном музеју у Панчеву, Милица Марковић, ученица хорне 3. разреда СМШ из класе професорке Јасне Петровић, била је ЛАУРЕАТ такмичења са освојених 99 бодова. Клавирски сарадник је била професорка Марија Сабљић. Честитамо Милици и професоркама Јасни и Марији!

Такмичење „Српска соло песма“, одржано у Младеновцу

На такмичењу „Српска соло песма“, одржаном у Младеновцу 19. и 20. новембра, наши соло певачи освојили су 6 првих и 2 друге награде. Председник жирија је била наша професорка Миомира Станишић Шпирић. Честитамо ученицима, професоркама Маји Јовић и Миомири Станиши Шпирић, као и клавирским сарадницима Јасмини Вукашиновић и Зорки Миливојевић.