Kонцерт под називом „Један дан у новембру“

15. новембра је у нашој школи одржан концерт под називом „Један дан у новембру“ посвећен сећању на прерано преминулог гитаристу Михаила Златковића, нашег бившег ученика. Концерт на коме су наступили Михаилови колеге гитаристи Филип Мићковић, Иван Хочевар, Богдан Благојевић и Александар Сарбић водила је Николина Ковачевић. Александар Сарбић је извео композицију покојног Михаила „Песма Еуридици“, обративши се аудиторијуму дирљивим речима: „Као што је Орфеј звуцима лире водио своју Еуридику, тако се ми вечерас гитаром обраћамо Михаилу“. Салу школе испинили су чланови Михаилове породице, његови школски другови и професори са факултета и из наше школе.

25. Гитар Арт фестивал

На 25. Гитар Арт фестивалу који је одржан од 15. до 19. маја 2024. у Београду, наши гитаристи су освојили 1. и 2. место у финалу 5. категорије! Иван Харшић, ученик 3. разреда СМШ, из класе проф. Ненада Кондића, освојио је 1. место, док је Стефан Станимировић, ученик 4. разреда СМШ, из класе проф. Софије Шеховић освојио 2. место. Честитамо на великом успеху младим гитаристима и њиховим професорима!!!