У среду, 27. маја, наш бивши ученик, Марко Весић, сада предавач на Факултету музичке уметности и докторанд на студијама из композиције, одржао предавање „Зашто толико волимо музику!?“. Изузетно елоквентан, динамичан и забаван у комуникацији, Марко је ученике и остале слушаоце у сали нагнао на размишљања и преиспитивања ставова о овој, за нас музичаре, увек интересантној теми. Предавање је представило различите аспекте теме, филозофски, психолошки, историјски, као и савремену музичку праксу, што је младим слушаоцима било посебно блиско.
Ученици су били врло инспирисани Марковим предавањем и изразили су жељу за поновним сусретом.
Захваљујемо на предавању Марку, који је увек спреман за сарадњу са својом старом школом!


