Kонцерт ученика Одсека за гудачке инструменте ЈУ Основне музичке и балетске школе „Ново Сарајево“

Позивамо вас на заједнички концерт ученика Одсека за гудачке инструменте ЈУ Основне музичке и балетске школе „Ново Сарајево“ и наше школе који ће се одржати у сали школе 9. децембра са почетком у 18 часова.

14. Такмичењe гитаре „ВАРТ 2022“ у Ваљеву

На 14. Такмичењу гитаре „ВАРТ 2022“ у Ваљеву, ученици гитаре 2. разреда СМШ у IV категорији, из класе професора Огњена Грчaка, освојили су награде: Максим Влашкoвић, I награда (96 поена) ЛАУРЕАТ Никола Арсић, II награда (88 поена).

6. Републичко такмичењe из Хармоније и Музичких облика

На 6. Републичком такмичењу из Хармоније и Музичких облика наши ученици средње школе из класа професорки Јоване Стефановић, Невене Благојевић Пешић, Душице Младеновић и Исидоре Бован освојили су 14 награда!

24. међународно такмичењe соло певача „Никола Цвејић“

На 24. међународном такмичењу соло певача „Никола Цвејић“ одржаном у Руми 2. 12. ученица 1. разреда СМШ Милена Тодоровић из класе професорке Весне Опсенице, уз клавирску сарадњу професорке Маше Бабић, освојила је II награду (84 поена) у првој категорији – девојке.

Међународно такмичењe „Даворин Јенко“

На Међународном такмичењу „Даворин Јенко“, дисциплина – хорна, одржаном 02.12.2022. Милица Марковић, ученица 3. разреда СМШ, из класе професорке Јасне Петовић, уз клавирску пратњу професорке Марије Сабљић, освојила је I награду, 96.67 поена. Четитамо Милици и њеним професоркама!

Концерт камерне музике

У суботу 3. децембра у школи смо угостили ученике и колеге са Одсека за камерну музику Музичке школе „Исидор Бајић“ из Новог Сада. На зеједничком концерту наступили су камерни ансамбли из обе школе. Уживали смо у музици и у дружењу после концерта са драгим пријатељима!