Јана Симић, ученица наше школе, наступила је 4. новембра на завршном концерту фестивала  Re:formers у Москви. У априлу ове године је била учесник мајсторског курса професора Evgeny-a Rumyantsevog, који је одржан у склопу организације „Music for peace“. У јулу је добила позив да наступи на свечаном концерту у камерној сали Дома музике (The International House of Music), као солиста испред камерног оркестра „Musica Viva“. Она и Лука Прелас, студент саксофона на Загребачкој академији, показали су се као најбољи полазници курса и добили су прилику да сцену деле са уметницима као што су: Maria Nemtsova (клавир), Vitaly Vatulya (саксофон), проф Jean Denis Michat (саксофон) и Alexandar Walker (диригент).